To build jQuery, you need to have the latest Node.js/npm and git 1.7 or later. Earlier versions might work, but are not supported. For Windows, you have to download and install git and Node.js. OS X users should install Homebrew. Once Homebrew is installed, run brew install git to install git, and brew install node to install Node.js. Linux/BSD users should use their appropriate package managers to install git and Node.js, or build from source if you swing that way. Easy-peasy. Special builds can be created that exclude subsets of jQuery functionality. This allows for smaller custom builds when the builder is certain that those parts of jQuery are not being used. For example, an app that only used JSONP for $.ajax() and did not need to calculate offsets or positions of elements could exclude the offset and ajax/xhr modules. Any module may be excluded except for core, and selector. To exclude a module, pass its path relative to the src folder (without the .js extension). Some example modules that can be excluded are: Note: Excluding Sizzle will also exclude all jQuery selector extensions (such as effects/animatedSelector and css/hiddenVisibleSelectors). The build process shows a message for each dependent module it excludes or includes. As an option, you can set the module name for jQuery's AMD definition. By default, it is set to "jquery", which plays nicely with plugins and third-party libraries, but there may be cases where you'd like to change this. Simply set the "amd" option: For questions or requests regarding custom builds, please start a thread on the Developing jQuery Core section of the forum. Due to the combinatorics and custom nature of these builds, they are not regularly tested in jQuery's unit test process. The non-Sizzle selector engine currently does not pass unit tests because it is missing too much essential functionality.

Roche Diagnostic çalışları için Çeşme Altınyunus Otel’de Aikimode Aiki Akademi baş eğitmeni Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei (5.Dan) tarafından 4 saatlik özel ”İş yaşamında Aikido” temalı bir eğitim verildi.

Eğitim kademeli olarak konferans salonunda başladı ve açık havada tamamlandı.

Eğitimde çalışanlar ve yöneticiler için iş yaşamında farkındalık ve duruş temaları ön planda tutuldu. Verimliliği arttırmak üzerine verilen eğitimde, hem teoride hem de pratikte gerçek yaşamdan örnekler vardı. Sonrasında Roche Diagnostic çalışanları teoride anlatılan bu bilgileri fiziksel olarak pratiğe dökmeye çalıştılar.

Dengenin önemi, mesafe kavramı ve doğru zamanda doğru yerde olma üzerine anlatımlar yapıldı. Fiziksel ulgulama ile çalışanlar anlatılan temel bilgileri fiziksel olarak tecrübe edebilme fırsatı yakaladılar.

”İşte verimliliği nasıl arttırabiliriz ? ” ve  ”nasıl başarılı olunur ?” gibi soruların cevapları Aikido bakış açısı ile anlatıldı. Herkesin aslında bir savaşın içerisinde olduğu ve bu savaşı kazanmanın tamamen kendilerini tanımaları ile alakalı olduğunu, basit ve anlaşılır bir dille anlatan Oğuzhan Sensei?in sunumu çalışanlar tarafından çok beğenildi.

Oğuzhan Sensei’ye göre aslında Savaş Sanatları ve İş Yaşamı birbirine aşırı derecede benzeyen ortak özellikler göstermektedir. Örneğin Aikidoda saldırıya uğrayan kişinin saldırıyı önceden sezmesi ve kontrolü ele alarak karşısındakini etkisiz hale getirmesi çok önemlidir. Şirket yöneticileri de piyasayı iyi analiz ederek olası rakip veya tehlikelere karşı hazırlıklı olmalıdır.

Alışılmışın dışında çok farklı bir eğitim tarzı ile katılımcıları hem eğitimin bir parçası yapan, hemde keyifli vakit geçirterek onları bilgilendiren Oğuzhan Sensei, temelde insanı tanımanın ve insanı kazanmak için mücedele etmenin başarıya ulaşılması için yeterli olacağına inananlardan.

Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*