Kadınlara etkisizleştirme, saldırıyı savuşturma, olay anında stratejik düşünebilme ve kaçmak için zaman kazanabilmeye yönelik özel tekniklerin gösterileceği özel bir program tasarladık.

Bu eğitim kapsamında kadınlar öğrendikleri tekniklerler ile kendilerini koruyabilecek, temel etkisizleştirme tekniklerini öğrenecek ve beklenmedik saldırılara karşı çözümler üretebilecektir. Bu eğitimlerde alınan süreye bağlı olarak 10 ile 50 arası teknik bilgi, farkındalık ve strateji anlatılmaktadır.

Bu eğitimler Türkiye’de 4 japon savaş sanatında tek siyah kuşak olan Türkiye’nin en büyük aikido okullarından Aikimode Aiki Akademi baş eğitmeni Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei (Aikido 5.Dan) tarafından bizzat verilmektedir.

Oğuzhan Sensei’nin basit ve etkili anlatım dili ile herkesin uygulayabileceği pratik çözümler anlatılacak, eğitimde aikido tekniklerinden de alıntılar olacak fakat eğitim bir Aikido eğitimi olmayacaktır. Aikido çok derin felsefe içeren bir disiplin olması dolayısı ile 4 güne sığdırılamayacak özel bir sanattır ve seneler gerekir. Bu nedenle günlük yaşamda tehlike anında kullanılabilecek stratejiler üzerinde durulacak ve pratikler bu bağlamda olacaktır.

Bu eğitimleri şirketler kendi çalışanları için veya sosyal sorumluluk kapsamında aldırabilirler.